Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Cymex Klimatyzacja

Cymex Klimatyzacja

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

Alnor Systemy Wentylacji Sp. z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

ELECTROLUX POLAND Sp.z o.o.

Poleć nas innym
Nowoczesna klimatyzacja przemysłowa w zakładach produkcyjnych
(2021-03-22)

 

glowne_nowoczesna-klimatyzacja-przemyslowa-w-zakladach-produkcyjnych.jpg

Zastosowanie klimatyzacji przemysłowej w zakładach produkcyjnych to podstawowy obowiązek, który powinien zostać spełniony przez każdego pracodawcę. Wydajne i nowoczesne urządzenia klimatyzacyjne, zapewnią najlepsze warunki pracy, przy najniższych, możliwych kosztach eksploatacji systemu klimatyzatorów. Wykorzystanie najwyższej technologii w konstrukcji tych urządzeń, umożliwia najbardziej wydajną pracę systemu klimatyzacji przez bardzo długi czas. Przedstawicielem wszystkich tych zalet jest nowoczesny system klimatyzacji Oxycom IntrCooll, który zapewni najwyższą jakość powietrza w pomieszczeniach produkcyjnych i komercyjnych. 

Zalety klimatyzacji przemysłowej

Obecność dobrej jakości systemu klimatyzacji w zakładzie pracy, jest podstawą do zapewnienia pracownikom optymalnych warunków, podczas wykonywania obowiązków pracowniczych. Nowoczesny system klimatyzacji przemysłowej posiada szereg zalet, które wynikają z zastosowania najwyższej technologii podczas jego produkcji. Wydajna klimatyzacja gwarantuje komfort oraz bezpieczeństwo przebywania w pomieszczeniach produkcyjnych. Niezastosowanie odpowiedniej klimatyzacji i wentylacji w zakładzie pracy jest niezgodne z przepisami prawa i BHP oraz wysoce karalne. Obowiązkiem każdego pracodawcy jest zapewnienie swoim pracownikom, zarówno wygodnych, jak i bezpiecznych warunków pracy. Uniknięcie kary za brak lub niepoprawne działanie klimatyzatorów w zakładzie produkcyjnym, nie jest jedyną zaletą zastosowania nowoczesnego systemu klimatyzacji. Wśród nich należy również wyróżnić: 

1. Komfort i wygodę przebywania w pomieszczeniach

Odpowiednie klimatyzowanie hal i magazynów produkcyjnych, zapewni świeże i chłodne powietrze przez cały czas pracy. Dzięki klimatyzatorom do wnętrza hal będzie napływać chłodne powietrze w okresie letnim oraz ciepłe w okresie jesienno-zimowym. Odzwierciedleniem odpowiednich warunków w pomieszczeniach, będzie większa efektywność pracowników, przekładająca się na wydajność całego zakładu. 

2. Bezpieczeństwo wszystkich pracowników

Regularna wymiana powietrza podczas trwania procesu produkcyjnego, ochroni osoby pracujące wewnątrz hal przed niepożądanymi skutkami przebywania w zbyt wysokich temperaturach. Chłodzenie powietrza pozwoli również ochronić maszyny i urządzenia produkcyjne przed awariami, wynikającymi z nagromadzenia się nadmiaru ciepła. 

3. Wysoką jakość powietrza

Sprawny i wydajny system klimatyzacji sprosta najbardziej wymagającym warunkom, panującym w zakładach produkcyjnych. Powietrze będzie regularnie wymieniane, a jego temperatura utrzymywana na optymalnym poziomie, adekwatnym do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz. Ponadto powietrze zostanie regularnie oczyszczane z wszelkich pyłów i zanieczyszczeń. 

4. Oszczędność

Urządzenia klimatyzacyjne najnowszej technologii pozwalają na zminimalizowanie kosztów ich eksploatacji. Zarówno zakup, jak i używanie najnowszych klimatyzatorów przynosi korzyści finansowe, w przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów klimatyzacji. 

5. Funkcjonalność i różne tryby pracy

Zastosowanie najnowszej technologii w urządzeniach klimatyzacyjnych sprawia, że system klimatyzacji jest maksymalnie wydajny oraz posiada mnogą ilość funkcji i trybów pracy. Dzięki technologii możliwe jest stałe kontrolowanie trybu pracy klimatyzatorów, monitorowanie warunków panujących wewnątrz pomieszczeń, a nawet zdalne sterowanie urządzeniami z dowolnego miejsca, za pomocą komputera. 

Nowoczesny system klimatyzacji IntrCooll

System klimatyzacji przemysłowej IntrCooll - https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/ - to zespół urządzeń klimatyzacyjnych, które odznaczają się najwyższą funkcjonalnością. Zastosowanie nowoczesnej technologii dodaje atrakcyjności urządzeniom IntrCooll, dzięki czemu zyskują one na popularności. W przeciwieństwie do tradycyjnych systemów chłodzenia, system IntrCooll posiada aż trzy tryby pracy. Dzięki zastosowaniu układu sterowania EcoSmart, system klimatyzacji dostosowuje warunki wewnątrz pomieszczeń, zależnie od warunków atmosferycznych, panujących na zewnątrz. Ponadto system IntrCooll łączy się bezprzewodowo z urządzeniami mobilnymi, czujnikami i interfejsami, dzięki czemu nadzorowanie pracy systemu klimatyzacji możliwe jest z dowolnego miejsca na świecie. 

Tryby pracy klimatyzacji przemysłowej IntrCooll

System klimatyzacji IntrCooll posiada zainstalowane trzy tryby pracy urządzeń. Są to: tryb swobodnego chłodzenia, tryb jednostopniowego chłodzenia oraz tryb dwustopniowego chłodzenia. Pierwszy tryb chłodzenia do zmniejszania temperatury wewnątrz pomieszczeń, wykorzystuje niską temperaturę panującą na zewnątrz. Tryb ten sprawdzi się szczególnie w okresie jesienno-zimowym. 

Chłodzenie jednostopniowe

Tryb chłodzenia jednostopniowego jest zwany inaczej bezpośrednim chłodzeniem wyparnym. W dni o panujących na zewnątrz niskich temperaturach i niskiej wilgotności na zewnątrz, tryb chłodzenia jednostopniowego odpowiednio schłodzi powietrze w pomieszczeniach oraz utrzyma wilgotność na optymalnym poziomie.

Chłodzenie dwustopniowe

Chłodzenie dwustopniowe do zmniejszenia temperatury powietrza, wykorzystuje proces recyrkulacji zimnej wody. Powietrze wypływające z wymiennika ciepła posiada niższą temperaturę termometru suchego i mokrego, niż powietrze na zewnątrz. W drugim etapie chłodzenia, powietrze jest chłodzone, dzięki użyciu specjalnych wkładów do chłodzenia wyparnego. 

Oxycom IntrCooll vs konwencjonalne metody klimatyzacji

Klimatyzacja przemysłowa IntrCooll, w porównaniu z konwencjonalnymi systemami klimatyzacji, posiada zdecydowanie więcej zalet. Tradycyjne urządzenia klimatyzacyjne zużywają znacznie więcej energii, a ich właściciele ponoszą dość wysokie koszty eksploatacji. Urządzenia IntrCooll przyczyniają się do obniżenia kosztów nie tylko eksploatacyjnych, ale też inwestycyjnych. Ponadto koszt zakupu nowoczesnych klimatyzatorów IntrCooll potrafi zwrócić się w dość szybkim czasie. Do innych zalet klimatyzacji IntrCooll należy zaliczyć:

  • dużą oszczędność energii,
  • równomierne rozprowadzanie powietrza o jednakowej temperaturze po całej powierzchni pomieszczeń,
  • regularne dostarczanie czystego, świeżego powietrza,
  • utrzymywanie wilgotności w pomieszczeniach na optymalnym poziomie,
  • sprostanie różnorakim warunkom klimatycznym,
  • minimalne zużycie wody,
  • zachowanie właściwej wysokości temperatury powietrza.

Jak działają urządzenia klimatyzacyjne IntrCooll?

Chcąc poznać w pełni zalety systemu klimatyzacji IntrCooll, warto przyjrzeć się zasadzie działania owego systemu. Praca urządzeń klimatyzacyjnych IntrCooll składa się z poszczególnych etapów, podczas których powietrze poddawane jest działaniu poszczególnych komponentów, zainstalowanych w owych urządzeniach.

W pierwszej kolejności wentylatory pobierają powietrze z zewnątrz, które jest schładzane przez wymienniki ciepła. Zanim powietrze dotrze do modułów ewaporacyjnych OXYVAP, jest ono wstępnie schłodzone. Dalsze schładzanie powietrza następuje z udziałem owych modułów ewaporacyjnych, umieszczonych z każdej strony urządzenia. Powietrze pobrane z zewnątrz przepływa wzdłuż żeber aluminiowych w modułach, zaś recyrkulowana, zimna woda, za pomocą specjalnej pompy, rozprowadzana jest z wymiennika ciepła do górnej części modułu ewaporacyjnego. Dzięki wprowadzonej, niższej temperaturze suchego i mokrego termometru, moduły ewaporacyjne automatycznie chłodzą powietrze, które następnie wydmuchiwane jest na zewnątrz urządzenia. 

Przepływ ciepłego powietrza przez dolny wentylator uniemożliwia zainstalowana płytka rozdzielająca. Woda z dolnej części modułów ewaporacyjnych i wymienników ciepła, spływa na tackę ociekową, by ponownie mogła zostać wykorzystana do procesu recyrkulacji. Poziom wody monitorowany jest przez zainstalowane dwa czujniki. Jeśli poziom jest za niski, jej niedobór jest uzupełniany, po otwarciu się zaworu zasilającego. O jakość wody dba sterylizator wody ozonowanej. Schłodzone powietrze, przed wypuszczeniem na zewnątrz, oczyszczane jest z różnych pyłów, przez specjalny filtr piankowy. Dzięki temu, osoby znajdujące się w pomieszczeniach klimatyzowanych urządzenia Oxycom, mogą oddychać nie tylko chłodnym, ale przede wszystkim czystym powietrzem.